IRONSTAR SPRINT EKATERINBURG 2024

* The race numbers are assigned 16 days before the event
Surname and name
Country
Club
Elite. Men
Roman Chistostupov Elite
Russia
Aleksandr Vakhrushev Elite
Russia
Paraatlets
Nadezhda Sukhareva
Russia
M16-24 (Mens from 16 to 24 years)
Aleksandr Grigorev
Russia
Dmitriy Kulakov
Russia
M25-29 (Mens from 25 to 29 years)
Aleksandr Bilanenko
Russia
Danila Ilenko
Russia
Artem Kamalov
Russia
Aleksey Kirzhaev
Armenia Tinkoff Triathlon Team
Maksim Panin
Russia Gazprom triathlon team
Nikita Semenov
Russia 324
M30-34 (Mens from 30 to 34 years)
Gleb Abrosov
Russia Akadem
Evgeniy Antonov
Russia
Vitaliy Arzumanyan
Russia I LOVE SUPERSPORT
Nikita Bogdanovskiy
Russia
Aleksandr Chernyshov
Russia РОСНЕФТЬ Триатлон
Egor Dubrovin
Russia I LOVE SUPERSPORT
Daniil Ekimov
Russia I LOVE SUPERSPORT
Vitaliy Harchenko
Russia
Rinat Iskandarov
Russia I LOVE SUPERSPORT
Valeriy Izakov
Russia
Nikolay Klyukov
Russia
Vitaliy Lange
Russia
Roman Makarevich
Russia
Dmitriy Minin
Russia
Yuriy Oblezin
Russia
Aleksandr Perinski
Russia
Aleksandr Serebrennikov
Russia Ставрополис
Vyacheslav Skryabin
Russia GPNTriClub
Anton Stets
Russia
Dmitriy Zadunayskiy
Russia
M35-39 (Mens from 35 to 39 years)
Maksim Barbashin
Russia
Sergey Bersenev
Russia
Aleksandr Chebotarev
Russia Gazprom triathlon team
Matvey Chikunov
Russia TIME TO SPORT
Samvel Chobanyan
Russia
Timur Filippov
Russia Gazprom triathlon team
Oleg Gorbenko
Russia
Anton Gurev
Russia
Sergey Kardapoltsev
Russia 324
Sergei Kholodilov
Russia
Vladimir Khorzov
Russia
Petr Kim
Russia
Artem Kozin
Russia
Aleksey Kudinov
Russia Gazprom triathlon team
Maksim Logvinov
Russia
Aleksandr Malnev
Russia
Shamil Mangutov
Russia ЮГРА триатлон
Ivan Mareev
Russia
Maksim Moroz
Russia
Yuriy Pasynkov
Russia Sberbank Triathlon Team
Gleb Petrashko
Russia
Dmitriy Pryakhin
Russia Тяга
Igor Seksyasov
Russia
Sergey Sokolov
Russia
Yuriy Tokarev
Russia AKHIDOV_Team
M40-44 (Mens from 40 to 44 years)
Maksim Basmanovskiy
Russia SBR88 Ironman Team
Dmitriy Bayandin
Russia
Sergey Bertov
Russia
Pavel Bolshanikov
Russia Stayer.club
Vasiliy Davydov
Russia Тяга
Ilya Derbenev
Russia Rosatom Triathlon Club
Maksim Kadyrgulov
Russia SkillUp
Pavel Korchagin
Russia
Dmitriy Kovalenko
Russia
Aleksey Markov
Russia
Aleksandr Melkher
Russia
Mikhail Osmekhin
Russia
Aleksey Ostroushko
Russia
Sergey Plotnikov
Russia
Vitaliy Shamsutdinov
Russia TRITIME
Ivan Shkarban
Russia
Vadim Sokolov
Russia I LOVE SUPERSPORT
Fedor Stepanov
Russia
Artur Sukharev
Russia Balance training center
Yuriy Yadykin
Russia SBR88 Ironman Team
M45-49 (Mens from 45 to 49 years)
Georgiy Belozerov
Russia IRONSTAR
Kirill Gornykh
Russia Training System
Ivan Korniets
Russia
Aleksey Kulakov
Russia
Sergey Maramokhin
Russia ABST
Igor Mudretskiy
Russia Драйв-клуб
YUrii Oparin
Russia
Andrey Yulin
Russia Газпромбанк.Премиум
M50-54 (Mens from 50 to 54 years)
Vladimir Agapov
Russia Ставрополис
Konstantin Grekhov
Russia
Shamil Khamadeev
Russia
Denis Klekovkin
Russia
Vitaliy Krivosheev
Russia
Denis Plenkin
Russia Sberbank Triathlon Team
Evgeniy Sitnikov
Russia XRacer
Aleksey Sobina
Russia SIBUR Triathlon Team
M55-59 (Mens from 55 to 59 years)
Vladimir Chernega
Russia
Valeriy Fazlutdinov
Russia
Vladislav Golokhvastov
Russia SmartWineShop
Evgeniy Golovin
Russia TRITIME
Andrei Iaroslavtsev
Russia
Aleksandr Ilin
Russia НК-Спорт
Stanislav Reutov
Russia ChelRunners
Andrey Ryzhkov
Russia
M60-64 (Mens from 60 to 64 years)
Vladimir Murugov
Russia TriStars
Andrey Solomennikov
Russia
M65-69 (Mens from 65 to 69 years)
Aleksandr Romanenko
Russia Masters Triathlon Team
Viktor Sivkov
Russia УРАЛ-100
F16-24 (Womens from 16 to 24 years)
Anna Chernetsova
Russia HBFS
F25-29 (Womens from 25 to 29 years)
Ekaterina Bulatova
Russia
Olga Chibiryova
Russia
Ekaterina Strelnikova
Russia Бегом
F30-34 (Womens from 30 to 34 years)
Darya Babushkina
Russia Gazprom triathlon team
Olga Blinova
Russia Rosatom Triathlon Club
Liya Kanakhina
Kazakhstan Encore Fitness
Ekaterina Mikhaylova
Russia
Liliya Parshina
Russia GOLDEN TRI TEAM
Olga Prokofeva
Russia
Ekaterina Sokolova
Russia
Aleksandra Sultanova
Russia Danshin team
Ekaterina Vafina
Russia
Tatyana Zhuravleva
Russia IRONSTAR
F35-39 (Womens from 35 to 39 years)
Azada Avazmuratova
Russia Gazprom triathlon team
Mariya Chalaya
Russia Sberbank Triathlon Team
Anna Denisova
Russia XRacer
Anna Ivanova
Russia
Olga Ryabova
Russia
F40-44 (Womens from 40 to 44 years)
Viktoriya Aleksandrova
Russia
Yuliya Alekseeva
Russia JusTTri
Mariya Egorova
Russia TRIMAN
Galina Fugaeva
Russia Gazprom triathlon team
Ekaterina Ilina
Russia
Roza Ivanova
Russia
Lyudmila Kakshina
Russia Weruneda
Marina Khayrutdinova
Russia Трикатлеты
Tat'yana Korotkih
Russia Газпромбанк.Премиум
Evgeniya Mishchenko
Russia
Olesya Shkoda
Russia
Anna Shubarina
Russia
Elena Titova
Russia
F45-49 (Womens from 45 to 49 years)
Anna Firsanova
Russia ALBAKOR
Oksana Sidyakova
Russia Первый Тренер
Olga Soloveva
Russia КРЫЛЬЯ
Zhanna Vetoshkina
Russia GPNTriClub
F50-54 (Womens from 50 to 54 years)
Tatiana Iaroslavtseva
Russia
Yana Klekovkina
Russia
Tatyana Kremer
Russia Trisystems
Marina Sergeeva
Russia АстраЗенека Фармасьютикалз
F60-64 (Womens from 60 to 64 years)
Tatyana Timokhina
Russia David Warden Coaching
F65-69 (Womens from 65 to 69 years)
Galina Aleksandrenko
Russia
Next race
IRONSTAR & XFIT INDOOR CUP MOSCOW 2024 (V этап)